S1
S2
S3

Aktualności

Dziś jest 19.07.2018
Czytelnia Popularnonaukowa - oferta

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Żurakowskiego w Kartuzach zaprasza do korzystania z zasobów Czytelni Popularnonaukowej   (parter budynku Biblioteki, pokój nr 2). 
W placówce dostępna jest prenumerata czasopism, podręczniki akademickie, księgozbiór regionalny, regionalne czasopisma oprawne.  Istnieje możliwość wypożyczenia książek (kaucja) i czasopism do domu.     Prasa

Prezentujemy przykładowe zbiory z różnych dziedzin wiedzy. Zapraszamy do odwiedzin i wypożyczeń.

POLECAMY książki popularnonaukowe z działów:

- Księgozbiór regionalny  
-
Ekonomia i zarządzanie    
-
Historia    Informatyka 
-
Język polski    
- Media, Medycyna, Muzyka

- Pedagogika,  Prawo, Przyroda, Psychologia      
-
Religia, Sztuka i architektura
Wolontariat, Hospicjum

Na prośbę czytelnika sprowadzamy książki z innych bibliotek w ramach wypożyczenia międzybibliotecznego.

W Czytelni Popularnonaukowej dostępna jest bezpłatna strefa bezprzewodowej sieci Hotspot oraz stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu. Istnieje możliwość kserowania, drukowania oraz skanowania materiałów bibliotecznych.

więcej informacji tel: (58) 681 01 85, e-mail:czytelnia@biblioteka.kartuzy.pl

Zapraszamy.

Wystartowała Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA !Za pośrednictwem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach można skorzystać z zasobów cyfrowych udostępnionych przez Bibliotekę Narodową. Dzięki projektowi ACADEMICA użytkownik zyskuje bezpłatny dostęp do ok. 500 tysięcy publikacji, w tym współczesnych książek i czasopism ze wszystkich dziedzin wiedzy.

   

Czytelnia Popularnonaukowa - edukacja
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Żurakowskiego w Kartuzach zaprasza na lekcje biblioteczne dotyczące korzystania z zasobów Biblioteki oraz katalogu on-line. Dla zainteresowanych grup, istnieje możliwość przygotowania lekcji regionalnych, tematycznych oraz warsztatów dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.tel.: (58) 681-15-15; e-mail:czytelnia@biblioteka.kartuzy.pl Zapraszamy.