Wypożyczalnia dla Dzieci. Miejsce spotkań 2

Dziś jest 14.08.2020
Otwarcie Biblioteki

Informujemy, że w dniu 15 maja br. (piątek) kartuska Biblioteka wznawia swoją działalność.

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi procedurami korzystania z zasobów bibliotecznych.

Legimi

Informujemy, że od stycznia można korzystać już z serwisu z elektronicznymi książkami Legimi. Bezpłatne kody  dostępne są w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Zapraszamy.

"Czytam z Sową Mądrą Głową"

Miło nam poinformować, że od dnia 2 września 2019  roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kartuzach będzie realizowała nowy projekt dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat ,,Czytam z Sową Mądrą Głową”. Za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem minimum 1 książeczki z księgozbioru Wypożyczalni dla Dzieci uczestnik projektu otrzyma jedną pieczątkę.

Za zebranie 12 pieczątek można uzyskać dyplom ,,Czytelnik na szóstkę”.

Projekt będzie realizowany także w filiach kartuskiej Biblioteki: w Kiełpinie i Mirachowie.

Serdecznie zapraszamy.

Projekt ,,Z książką na start” !

Blisko 220 pakietów startowych wydano małym Czytelnikom
  w ramach projektu
,,Z książką na start”!

Projekt ,,Z książką na start” realizowany jest w kartuskiej Bibliotece oraz jej filiach: w Kiełpinie i w Mirachowie od października 2017 roku na mocy porozumienia z Fundacją Metropolia Dzieci z siedzibą w Gdańsku.

Najważniejszym celem projektu jest, aby rodzice spędzali czasz dziećmi: poza domem - w drodze do biblioteki, w bibliotece wspólnie wybierając książki, a w domu przy wspólnym czytaniu. Żeby rozmawiali o przeczytanych książkach i znajdowali w nich ciekawe tematy, dzięki którym dziecko zdobędziewiedzę, rozwinie słownictwo i kreatywność. To wszystko zaowocuje w trudnym okresie dojrzewania – rodzicom łatwiej będzie utrzymać kontakt z dzieckiem dzięki rozmowom, a później w dorosłym życiu da oczytanemu dziecku przewagę w zdobywaniu przyjaciół i ciekawej pracy.