S1
S2
S3

Dziś jest 19.07.2018
Kartuska Biblioteka dołączyła do projektu ,,Z książką na start"

Miło nam poinformować, że Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach dołączyła do projektu Z książką na start.

Projekt, skierowany do dzieci w wieku do 6 lat i ich rodziców, ruszył od października.

Zachęcamy rodziców i dzieci do odwiedzenia biblioteki, gdzie Mały Czytelnik, otrzyma Pakiet Startowy, a w nim Paszport Biblioteczny oraz książkę dopasowaną do jego wieku i zainteresowań – w prezencie. Na dobry start!
W Paszporcie Mały Czytelnik będzie zbierał pieczątki za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, a po uzbieraniu 10 pieczątek otrzyma imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. To świetna motywacja dla dzieci.

List do Rodziców
Informacja prasowa

METROPOLITALNA KARTA DO KULTURY

METROPOLITALNA KARTA DO KULTURY OD 01 WRZEŚNIA 2017 R. DOSTĘPNA
W KARTUSKIEJ BIBLIOTECE

Posiadanie tej karty niesie ze sobą wiele korzyści: - umożliwia wypożyczanie książek w Trójmiejskich Bibliotekach Publicznych, a także w Bibliotekach w Bobowie, Bolszewie, Luzinie, Pucku, Redzie, Rumi, Starogardzie Gdańskim, Trąbkach Wielkich, Przodkowie oraz Wejherowie; - karta ta uprawnia do korzystania ze zniżek w instytucjach kultury, do których zaliczamy: teatry, muzea, kina, kawiarnie oraz wiele innych. Pełną listę partnerów znaleźć można na stronie: Zniżki Karty do Kultury.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów oraz nabycia Metropolitalnej Karty do Kultury!

Bibliografia Pomorza Gdańskiego i Środkowego

Biblioteka Publiczna w Kartuzach zaprasza do korzystania z Bibliografii Pomorza Gdańskiego i Środkowego

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Żurakowskiego w Kartuzach zaprasza do korzystania z katalogu on-line Bibliografii Pomorza Gdańskiego i Środkowego. Baza jest tworzona od 2012 r. przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczna w Gdańsku oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku.

Od 1 kwietnia 2016 r. kartuska biblioteka włączyła się również do współtworzenia bazy, w której można odnaleźć opisy bibliograficzne artykułów z czasopism lokalnych i regionalnych. Przez naszą Bibliotekę opracowywane są bieżące artykuły dotyczące powiatu kartuskiego zawarte w Expressie Powiatu Kartuskiego, Gazecie Kartuskiej, Głosie Kaszub, Kurierze Kaszubskim i Tygodniku Kartuzy (dodatku do Dziennika Bałtyckiego).

Bibliografia Pomorza Gdańskiego i Środkowego jest dostępna na stronie naszej Biblioteki oraz na stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku: www.wbpg.org.pl.