S1
S3

Dziś jest 21.10.2017
Wystawa

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im J. Żurakowskiego w Kartuzach zaprasza na wystawę fotografii Jacka Bradziagi Jarosika, która jest tłem do książki dostępnej w zbiorach naszej Biblioteki „Bradziaga znaczy obieżyświat”.

Fotografie można podziwiać do końca października br. w godzinach funkcjonowania placówki.

/Sala widowiskowa Biblioteki Publicznej w Kartuzach, ul. Gdańska 15/.

Wstęp wolny.

METROPOLITALNA KARTA DO KULTURY

METROPOLITALNA KARTA DO KULTURY OD 01 WRZEŚNIA 2017 R. DOSTĘPNA
W KARTUSKIEJ BIBLIOTECE

Posiadanie tej karty niesie ze sobą wiele korzyści: - umożliwia wypożyczanie książek w Trójmiejskich Bibliotekach Publicznych, a także w Bibliotekach w Bobowie, Bolszewie, Luzinie, Pucku, Redzie, Rumi, Starogardzie Gdańskim, Trąbkach Wielkich, Przodkowie oraz Wejherowie; - karta ta uprawnia do korzystania ze zniżek w instytucjach kultury, do których zaliczamy: teatry, muzea, kina, kawiarnie oraz wiele innych. Pełną listę partnerów znaleźć można na stronie: Zniżki Karty do Kultury.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów oraz nabycia Metropolitalnej Karty do Kultury!

Lektury

Z dniem 4 września 2017 r. dzieci i młodzież, po dwumiesięcznej przerwie, wróciły do swoich obowiązków szkolnych, do których należy między innymi czytanie lektur.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach informuje, że w swoich zbiorach posiada również lektury dla uczniów w tradycyjnym wydaniu książkowym.

Czytelnia Internetowa

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Żurakowskiego w Kartuzach informuje, że Czytelnia Internetowa będzie nieczynna do odwołania.

Zapraszamy do korzystania ze stanowisk komputerowych w Czytelni Popularnonaukowej (dodatkowo sieć Wi-Fi) oraz Wypożyczalni dla Dorosłych.