Wypożyczalnia dla Dzieci. Miejsce spotkań 2

Dziś jest 07.12.2019
Projekt ,,Z książką na start” !

Blisko 220 pakietów startowych wydano małym Czytelnikom
  w ramach projektu
,,Z książką na start”!

Projekt ,,Z książką na start” realizowany jest w kartuskiej Bibliotece oraz jej filiach: w Kiełpinie i w Mirachowie od października 2017 roku na mocy porozumienia z Fundacją Metropolia Dzieci z siedzibą w Gdańsku.

Najważniejszym celem projektu jest, aby rodzice spędzali czasz dziećmi: poza domem - w drodze do biblioteki, w bibliotece wspólnie wybierając książki, a w domu przy wspólnym czytaniu. Żeby rozmawiali o przeczytanych książkach i znajdowali w nich ciekawe tematy, dzięki którym dziecko zdobędziewiedzę, rozwinie słownictwo i kreatywność. To wszystko zaowocuje w trudnym okresie dojrzewania – rodzicom łatwiej będzie utrzymać kontakt z dzieckiem dzięki rozmowom, a później w dorosłym życiu da oczytanemu dziecku przewagę w zdobywaniu przyjaciół i ciekawej pracy.

Podaruj książkę Bibliotece. Zachęcamy do udziału!

Zachęcamy Państwa do przekazywania książek do naszej Biblioteki. Zapraszamy tym samym do udziału w akcji pn. Podaruj książkę Bibliotece.

To ważne, abyśmy nie wyrzucali książek. Biblioteka jest najodpowiedniejszym miejscem, aby przekazać te książki, które są nam już niepotrzebne.

Najcenniejsze tytuły włączymy do księgozbioru. Pozostałe egemplarze także znajdą swoich czytelników - to dzięki specjalnej półce z darmowymi książkami ustawionej na parterze Dworca Integracyjnego.

Klub Integracji Społecznej

Klub Integracji Społecznej to projekt dofinansowany prze Unię Europejską  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Celem  projektu jest zwiększenie zatrudnienia osób dotkniętych i zagrożonych ubóstwem oraz wykluczeniem społecznym.

Bibliografia Pomorza Gdańskiego i Środkowego

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Żurakowskiego w Kartuzach zaprasza do korzystania z katalogu on-line Bibliografii Pomorza Gdańskiego i Środkowego.

Baza jest tworzona od 2012 r. przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczna w Gdańsku oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku