Wypożyczalnia dla Dzieci. Miejsce spotkań 2

Dziś jest 22.10.2019
Cyfrowa Biblioteka NASBI

Informujemy, że z dniem 20 sierpnia br. Biblioteka Publiczna w Kartuzach zawiesza dostęp do platformy e-booków Legimi.

Z dniem 1 września br. czytelnicy kartuskiej biblioteki będą mogli otrzymać kody do zbiorów Cyfrowej Biblioteki NASBI.

Pomorskie biblioteki w ramach konsorcjum koordynowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku mają możliwość udostępnienia zbiorów Cyfrowej Biblioteki NASBI swoim czytelnikom. Czytelnicy za pomocą kodu, który można odebrać w bibliotece uzyskują wygodny dostęp do tysięcy e-booków, audiobooków i treści audiowizualnych.

NASBI to biblioteka cyfrowa, w której czytelnicy znajdą ofertę 60 wydawców, w tym codziennie dodawane nowości rynkowe. Są to m.in. Nasza Księgarnia, Prószyński, Karakter, Replika, Editio, Smak Słowa, Helion, Bezdroża, Onepress i inne. Zasoby biblioteki to niemal 12 tyś. tytułów dostępnych w trzech formatach: e-booki, audiobooki i kursy wideo. To bogata baza wiedzy oraz narzędzie kulturalnej rozrywki.

Porozumienie bibliotek z województwa pomorskiego umożliwia czytelnikom dostęp do najnowszej literatury z dziedziny informatyki, opracowań dotyczących nowych technologii, publikacji dla przedsiębiorców i osób chcących rozwijać się zawodowo oraz psychologii. To również codziennie aktualizowany zbiór powieści, kryminałów, fantastyki, literatury dla dzieci i młodzieży, książek w językach obcych oraz do nauki języków, przewodników a także kolekcja ponad 500 audiobooków.

Główne zalety NASBI to:

• Globalny dostęp - zapewniający czytelnikom możliwość korzystania z zasobów biblioteki z każdego urządzenia z dostępem do Internetu na całym świecie
  • Multiformat - e-booki, audiobooki i kursy video - czytelnicy wybierają, jaki format treści jest dla nich odpowiedni
  • Książki dla każdego – codziennie wzbogacana oferta literatury specjalistycznej, popularno-naukowej oraz beletrystyki dla dzieci młodzieży i dorosłych

Jeśli Twoim celem jest ciągłe doskonalenie i szukasz literatury podnoszącej kompetencje albo po prostu relaksujesz się przy dobrej lekturze, przyjdź do biblioteki po kod do NASBI i korzystaj z książek na komputerze, tablecie lub telefonie.

Projekt ,,Z książką na start” !

Blisko 220 pakietów startowych wydano małym Czytelnikom
  w ramach projektu
,,Z książką na start”!

Projekt ,,Z książką na start” realizowany jest w kartuskiej Bibliotece oraz jej filiach: w Kiełpinie i w Mirachowie od października 2017 roku na mocy porozumienia z Fundacją Metropolia Dzieci z siedzibą w Gdańsku.

Najważniejszym celem projektu jest, aby rodzice spędzali czasz dziećmi: poza domem - w drodze do biblioteki, w bibliotece wspólnie wybierając książki, a w domu przy wspólnym czytaniu. Żeby rozmawiali o przeczytanych książkach i znajdowali w nich ciekawe tematy, dzięki którym dziecko zdobędziewiedzę, rozwinie słownictwo i kreatywność. To wszystko zaowocuje w trudnym okresie dojrzewania – rodzicom łatwiej będzie utrzymać kontakt z dzieckiem dzięki rozmowom, a później w dorosłym życiu da oczytanemu dziecku przewagę w zdobywaniu przyjaciół i ciekawej pracy.

Podaruj książkę Bibliotece. Zachęcamy do udziału!

Zachęcamy Państwa do przekazywania książek do naszej Biblioteki. Zapraszamy tym samym do udziału w akcji pn. Podaruj książkę Bibliotece.

To ważne, abyśmy nie wyrzucali książek. Biblioteka jest najodpowiedniejszym miejscem, aby przekazać te książki, które są nam już niepotrzebne.

Najcenniejsze tytuły włączymy do księgozbioru. Pozostałe egemplarze także znajdą swoich czytelników - to dzięki specjalnej półce z darmowymi książkami ustawionej na parterze Dworca Integracyjnego.

Klub Integracji Społecznej

Klub Integracji Społecznej to projekt dofinansowany prze Unię Europejską  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Celem  projektu jest zwiększenie zatrudnienia osób dotkniętych i zagrożonych ubóstwem oraz wykluczeniem społecznym.