MiPBP Kartuzy

Dziś jest 02.10.2022
Książki w języku ukraińskim
Kulturalno-literackie wtorki w kartuskiej Bibliotece

Zachowując trwałość miejsc świadczenia usług społecznych w ramach projektu "Klub Integracji Społecznej", dofinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach ul. Dworzec 4 83-300 Kartuzy zaprasza na warsztaty pt.: "Kulturalno-literackie wtorki w kartuskiej Bibliotece".

Zajęcia adresowane są do osób 60+ i odbywają się w każdy pierwszy wtorek  miesiąca w godz. od 10:00  do  12:00.

Celem warsztatów jest aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem społeczno-kulturalnym, wzrost poczucia własnej wartości i jakości życia związanej z umiejętnością korzystania z zasobów kulturalnych, promocja obszarów zrewitalizowanych oraz rozwój integracji społecznej lokalnego środowiska.

Tematyka zajęć obejmuje:

- zajęcia integrujące, aktywizujące i rozwijające kreatywność,

- zajęcia tematyczne i regionalne na bazie zasobów kartuskiej Biblioteki,

- wycieczki tematyczne w obrębie miasta i miejsc zrewitalizowanych,

- spotkania z ciekawymi osobami związanymi z życiem kulturalnym miasta.

Warsztaty realizowane są w ciągu 3 lat od zakończenia projektu (lata 2021-2023).

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są pod numerami tel. (58) 685 15 32, (58) 685 15 38.

Trwałość projektu (pobierz)

Projekt dla dzieci

Więcej informacji w Wypożyczalni dla Dzieci tel. (58) 685 15 34 //e-mail: w.dzieci@biblioteka.kartuzy.pl