MiPBP Kartuzy
Karuzela
Dziś jest 27.09.2023

W dniu 18 kwietnia br. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Bibliotece Publicznej w Kartuzach. Tym razem 7  uczestników spotkania dyskutowało o książce   „Karuzela” Agnieszki Lis, polskiej pisarki, autorki licznych bestsellerów. Jej powieści charakteryzuje zróżnicowanie, pod względem treści, sposobu narracji, a także innych środków technicznych.

Główna bohaterka powieści Renata- kobieta po trzydziestce, żyje w ciągłym biegu. Na co dzień zajmuje się domem i wychowuje trójkę małych dzieci.
Niestety od jakiegoś czasu w normalnym funkcjonowaniu Renacie przeszkadzają różne dolegliwości. Kobieta staje się coraz słabsza, ma zawroty głowy i często się przeziębia. To tylko początek kłopotów.

Według uczestników spotkania książka jest wciągająca i godna polecenia. Wywołuje dużą ilość emocji, od empatii do bezsilności. Autorka pokazuje jak dużą rolę odgrywa rodzina i jej wzajemne  relacje; jak ważne jest bycie razem i wsparcie drugiej osoby.

Na kolejne spotkanie DKK, które odbędzie się 30 maja o godz. 17.00 w kartuskiej Bibliotece przy ul. Dworzec 4, zapraszamy wszystkich zainteresowanych książką Zofii Reginy Turzyńskiej Wybierz białego wilka”.

Partnerzy Biblioteki