MiPBP Kartuzy
Zapisane w wodzie
Dziś jest 22.05.2024

W dniu 21 lutego br. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Bibliotece Publicznej w Kartuzach. Tym razem 8 uczestników spotkania dyskutowało o książce „Zapisane w wodziePauli Hawkins, brytyjskiej pisarki urodzonej w Zimbabwe. Książki Hawkins odniosły międzynarodowy sukces i zostały przełożone na wiele języków, również po polsku. Autorka jest laureatką ogromnej ilości wyróżnień i nagród, a wśród nich pierwsze miejsce na Goodreads 2015.

Akcja powieści rozgrywa się w angielskim mieście Beckford, owianym złą sławą ze względu na zakole rzeki nazywane przez miejscowych Topieliskiem. W miejscu tym niejedna kobieta straciła życie. Fabuła powieści rozpoczyna się od śmierci Nel Abbott, matki Leny i siostry Jules. Kobiety nie widziały się od lat, a teraz młodsza z nich przyjeżdża do opuszczonego przez laty Beckford.

Klubowicze stwierdzili, że książkę czyta się szybko, ale początek jest trudny. Duża ilość osób oraz wielowątkowość wprowadza  pewien nieporządek.  Czasami można się pogubić, mimo to powieść intryguje i zaskakuje do końca.

Partnerzy Biblioteki