MiPBP Kartuzy
Przeczucie
Dziś jest 23.05.2022

,,PRZECZUCIE"

W dniu 12 sierpnia br. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki , działającego w Bibliotece Publicznej w Kartuzach.

Tym razem 6 uczestników dyskutowało o książce  „Przeczucie” japońskiego pisarza powieści kryminalnych i thrillerów Tetsuya Honda. Autor jest członkiem Mystery Writers of Japan i zdobywcą wielu prestiżowych nagród.

Akcja „Przeczucie” rozgrywa się we współczesnym Tokio. Główną bohaterką powieści jest młoda pani Komisarz Reiko, która prowadzi śledztwo w sprawie okrutnych morderstw i zawiniętych w folię zwłok. Reiko dowodzi grupą tokijskich policjantów i jako kobieta nie może pozwolić sobie na słabość. Musi udowodnić, że jest lepsza niż śledczy Katsumata.

Książka nawiązuje do pewnych tradycji japońskich, zachowanie porządku społecznego, dbałość o procedury, ścisłe przestrzeganie obowiązującego regulaminu w pracy, typową dla Japończyków powściągliwość. Uczestnicy spotkania stwierdzili, że książkę czyta się bardzo dobrze i szybko. Powieść godna polecenia.

Na kolejne spotkanie DKK, które odbędzie się 16 września o godz.16.30 w kartuskiej Bibliotece przy ul. Dworzec 4, zapraszamy wszystkich zainteresowanych twórczością Olgi Tokarczuk.