MiPBP Kartuzy
Hashtag
Dziś jest 27.09.2023

Hashtag

W dniu 12 lutego br. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Bibliotece Publicznej w Kartuzach. Tym razem, 9 uczestników dyskutowało o książce „Hashtag Remigiusza Mroza, młodego polskiego pisarza i prawnika, autora kilkudziesięciu powieści oraz cyklu publicystycznego. Laureata Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru z 2016 roku za powieść pt. Kasacja. W 2017 roku ujawnił się jako Ove Løgmansbø.

Tytuł powieści to charakterystyczne słowo lub wyrażenie poprzedzone znakiem #. Hashtag z powodzeniem jest wykorzystywany w językach programowania, czy programach graficznych.

Główna bohaterka powieści, Tesa, to młoda kobieta, pełna lęków i mająca za sobą bardzo trudną przeszłość. Tesa cierpi na otyłość i brak pewności siebie, ma problemy psychologiczne, ale jest kobietą inteligentną i wykształconą. Pewnego dnia Tesa otrzymuje tajemniczą paczkę, której wcale nie zamawiała. Drugim bohaterem jest Krystian „Strach” Strachowski, wykładowca akademicki, mąż i ojciec. Losy Krystiana w dziwny sposób splatają się z losami głównej bohaterki.

Uczestnicy spotkania stwierdzili, że język powieści jest bardzo prosty, narracja pomysłowa, ale nasycona mnogością powtarzających się zwrotów. Książkę porównano do serialu paradokumentalnego. Tesę uznano za niewiarygodnego narratora. Autor pokazał jak łatwo jest manipulować ludźmi.

Partnerzy Biblioteki