MiPBP Kartuzy
Panel literacki
Dziś jest 07.07.2022

 „Kobiety pióra i pazura” – panel literacki 2013

Dnia 11 czerwca br. o godz. 1700 w w Czytelni Popularnonaukowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach miało miejsce szczególne wydarzenie kulturalne, którym było spotkanie literackie pt.: „Kobiety pióra i pazura”- panel literacki 2013. Panele to wędrujący literacki salon, który miał swój początek w Siedlcach na Festiwalu Literatury Kobiecej. W Kartuzach miał on formę dyskusji pomiędzy prowadzącą Małgorzatą Wardą a pozostałymi autorkami: Hanną Cygler, Joanną Jodełką, Manulą Kalicką, Lucyną Olejniczak, Marią Ulatowską, Anną Zgierun-Łaciną, Magdaleną Zimniak. Moderatorka spotkania przygotowała pokaz slajdów przybliżający sylwetki pisarek i ich twórczość. Panie przybyły z różnych stron Polski, aby opowiedzieć o sobie, o swoich książkach i problemach, na jakie natrafiają piszące kobiety.
Autorki bardzo ciekawie i z humorem przedstawiły początki swojej kariery pisarskiej, opowiedziały o współpracy z wydawnictwami, zdradziły również skąd czerpią pomysły do swoich powieści. Czytelnicy dowiedzieli się, że często tematów do książek dostarcza im samo życie, ich własne doświadczenia, spotkania z ciekawymi ludźmi.
Prowadząca spotkanie przygotowała dla uczestników panelu konkurs. Po przeczytaniu fragmentów książek, należało odgadnąć jego autorkę. Konkurs potwierdził fakt, że wszystkie pisarki są świetnie znane naszym czytelnikom, ponieważ bezbłędnie rozpoznawali kolejne odczytywane fragmenty książek.
Uczestnicy spotkania mieli również czas na indywidualną dyskusję, autografy i wspólne zdjęcia. Spotkania upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze i było prawdziwą ucztą literacką dla miłośników literatury kobiecej.
Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MiPBP w Kartuzach.