MiPBP Kartuzy
Kobieta w oknie
Dziś jest 25.07.2024

Kobieta w oknie

W dniu 18 grudnia br. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Bibliotece Publicznej w Kartuzach. Tym razem, 5 uczestników dyskutowało o książce „Kobieta w oknieA.J. Finn’a, młodego amerykańskiego autora tekstów publicystycznych, piszącego pod literackim pseudonimem Daniela Mallory’ego.

„Kobieta w oknie” to jego debiutancka powieść, która przyniosła mu ogromne uznanie wśród czytelników na całym świecie. Aktualnie trwają prace nad ekranizacją powieści.

Główna bohaterka powieści, Anna Fox, to samotna, cierpiąca na agorafobię, czyli irracjonalny lęk przed otwartą przestrzenią kobieta. Jej głównym zajęciem jest obserwacja swoich sąsiadów i analizowanie ich zachowania. To jej główna rozrywka i sposób spędzania wolnego czasu. Do tego dochodzi alkohol i antydepresanty. Taka wybuchowa mieszanka nie wróży nic dobrego dla Anny.

Klubowicze stwierdzili, że książkę czyta się bardzo dobrze, ciekawa fabuła przyciąga uwagę czytelnika, buduje napięcie i wywołuje silne emocje. „Kobieta w oknie” to bardzo dobrze napisany kryminał psychologiczny.

Pozycja godna polecenia!

Partnerzy Biblioteki