MiPBP Kartuzy
Nie opuszczaj mnie
Dziś jest 20.04.2024

 W dniu 19 czerwca br. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Bibliotece Publicznej w Kartuzach.. Tym razem, 5 uczestników dyskutowało o książce Kazuo IshiguroNie opuszczaj mnie”, brytyjskiego pisarza i scenarzysty, urodzonego w Japonii, laureata literackiej Nagrody Nobla 2017 roku.

Akcja powieści rozpoczyna się pod koniec lat 90 –tych XX wieku w elitarnej angielskiej szkole z internatem Hailsham. Tam uczy się trójka bohaterów powieści: Kathy, Tommy i Ruth. Podczas lektury wydaje nam się , że to zwyczajna szkoła i zwyczajni uczniowie ze swoimi małymi i większymi problemami. Jednak w miarę poznawania miejsca i ludzi, odkrywamy, że coś jest nie tak. Gdy między Kathy i Tommym rodzi się uczucie, okazuje się że miłość ta nie może być spełniona, a na jaw wychodzą przerażające fakty.

Nie opuszczaj mnie to poruszająca opowieść o miłości i dorastaniu w świecie alternatywnym. Opowieść o hodowli ludzkich klonów, powołanych do życia tylko po to, by przekazywać organy - donacje.

Klubowicze stwierdzili, że książka jest nietypowa, wybiegająca w przyszłość .Ukazuje czytelnikowi smutną i przygnebiająca prawdę, o tym w jakim kierunku może pójść nauka. Czy „hodowanie” ludzkich organów jest etyczne?

Partnerzy Biblioteki