MiPBP Kartuzy
Sekretne życie pszczół
Dziś jest 22.06.2024

W dniu 22 maja br. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Bibliotece Publicznej w Kartuzach, zlokalizowanej w budynku Dworca Integracyjnego w Kartuzach. Tym razem 6 uczestników dyskutowało o książce Kidd Monk SueSekretne życie pszczół”, amerykańskiej pisarki, z wykształcenia pielęgniarki, pracującej w służbie zdrowia ponad 20 lat. Powieść ukazała się w 2002 roku i przyniosła autorce światowy rozgłos. Adaptowano ją do wystawienia na scenie, a w roku 2008 powstał na jej podstawie film.

Historia przedstawiona przez pisarkę dzieje się w latach sześćdziesiątych XX wieku, na południu Stanów, w Karolinie. Bohaterką powieści jest czternastoletnia Lily Owens , która ucieka od despotycznego ojca wraz z czarnoskórą opiekunką Rosaleen z rodzinnego miasta Sylvanie. Biała dziewczynka wraz ze służącą trafia pod opiekę trzech czarnoskórych sióstr, które zajmują się pszczelarstwem. Tu znajdują bezpieczeństwo, przyjaźń i miłość oraz zamiłowanie do świata pszczół.

Klubowicze stwierdzili , że książkę czyta się bardzo dobrze, powieść wnosi dużo pozytywnych emocji, utrzymując czytelnika w dobrym nastroju . Autorka pokazuje ciekawe i różnorodne postacie oraz pozytywne relacje międzyludzkie. Powieść również dla miłośników pszczół.

Partnerzy Biblioteki