MiPBP Kartuzy
Lepiej palić fajkę niż czarownice…
Dziś jest 06.07.2022

 „Lepiej palić fajkę niż czarownice…”

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 20 marca br. w Wypożyczalni dla Dorosłych MiPBP im. J. Żurakowskiego w Kartuzach. Uczestnicy spotkania rozmawiali o książce „Lepiej palić fajkę niż czarownice…” autorstwa ks.Adama Bonieckiego.

Ksiądz Adam Boniecki to postać wyjątkowa w polskim Kościele. Jest redaktorem-seniorem, byłym redaktorem naczelnym „Tygodnika Powszechnego”. Obecnie aktywnie uczestniczy w spotkaniach autorskich i różnego rodzaju konferencjach.

Książka Bonieckiego to niewielkich rozmiarów zbiór felietonów, bardzo starannie wydany, zawierający ciekawe fotografie i poruszający tematy trudne, ważne i doniosłe dla każdego z nas. Znajdziemy tu zagadnienia społeczno - polityczne, te najbardziej aktualne i te długo omawiane. Autor posługuje się pięknym, prostym i komunikatywnym językiem.
Paniom podobało się to, że Boniecki w swoich felietonach dopuszcza różne spojrzenia na sprawy innych ludzi, jest pełen empatii, a jego wypowiedzi są niezwykle wyważone i zmuszają do zastanowienia się nad życiem. Omawiane sprawy nikogo nie obrażają, wręcz przeciwnie, autor proponuje dialog i porozumienie. Zaletą książki jest również to, że nie trzeba jej czytać po kolei, gdyż felietony nie są ułożone chronologicznie, a do niektórych treści naprawdę warto wrócić.

Jedyne co przeszkadzało czytelniczkom, to niepełne, urywane w pewnych miejscach felietony. Panie stwierdziły również, że mógł być trochę większy przekrój felietonów, a nie tylko te najnowsze.
Książka godna polecenia. Każdy czytelnik znajdzie w niej coś dla siebie.