MiPBP Kartuzy
Kot Bob i ja
Dziś jest 03.03.2024

W dniu 27 marca br. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Bibliotece Publicznej w Kartuzach. Tym razem 10 uczestników dyskutowało o książce Jamesa BowenaKot Bob i ja: Jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy”, brytyjskiego autora i ulicznego muzyka , obecnie mieszkającego w Londynie. Bowen poświęca swój czas na pomoc organizacjom charytatywnym, które zajmują się bezdomnością, nauką czytania i pisania oraz opieką nad zwierzętami.

Kot Bob i ja to prawdziwa historia niezwykłego kota i zagubionego człowieka leczącego się z uzależnienia od narkotyków. James Bowen jest bezrobotnym mężczyzną, zajmującym mieszkanie socjalne, zarabiającym na siebie grą na ulicy. W tej trudnej sytuacji znajduje rudego kocura i bierze za niego odpowiedzialność. Kot Bob udowadnia, że zwierzęta kochają bezinteresownie, są lojalne wobec człowieka i mogą go wyciągnąć z ciężkiej sytuacji życiowej.

Klubowicze stwierdzili, że książkę czyta się bardzo dobrze i szybko. Powieść wzbudza pozytywne emocje. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli czworonogów.

Partnerzy Biblioteki