MiPBP Kartuzy
Gorące mleko
Dziś jest 20.04.2024

Gorące mleko

W dniu 20 lutego br. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Bibliotece Publicznej w Kartuzach, zlokalizowanej w budynku Dworca Integracyjnego w Kartuzach. Tym razem 10 uczestników dyskutowało o książce „Gorące mleko”, Deborah Levy , brytyjskiej pisarki i poetki urodzonej w RPA. Jej powieści, w tym „Gorące mleko”, dwukrotnie znalazły się w finałowej szóstce prestiżowej Nagrody Bookera.

„Gorące mleko” to opowieść o Sofii, młodej, zagubionej kobiecie opiekującej się matką cierpiącą na nieokreśloną chorobę, objawiającą się okresowym paraliżem nóg. Matka uwielbia się nad sobą użalać i wykorzystuje swoja córkę, żeby ta spełniała każde jej życzenie.

Książka stanowi doskonały portret psychologiczny matki i córki, ich wzajemnych, trudnych relacji między dwoma zagubionymi kobietami, które są skazane na swoją obecność.

Klubowicze stwierdzili, że książkę czyta się dobrze, jednak zachowanie głównej bohaterki wywołuje irytację czytelnika. Apatia i lęk Sofii nie pozwalają jej odciąć się od wpływu matki i podążać własną ścieżką.

Partnerzy Biblioteki