MiPBP Kartuzy
Polak sprzeda zmysły
Dziś jest 20.04.2024

Polak sprzeda zmysły

W dniu 23 maja br. w siedzibie Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Kartuzach. Dziesięciu uczestników dyskutowało o książce pt. „Polak sprzeda zmysłyKonrada Oprzędka, absolwenta polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracę dziennikarską zaczynał w Radiu RMF FM. Od 2011 roku publikuje reportaże w „Dużym Formacie”, reporterskim dodatku do „Gazety Wyborczej”. Nagrodzony Kryształowym Piórem (2012) oraz dwukrotnie nominowany do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej (2013, 2014).

„Polak sprzeda zmysły” to zbiór reportaży traktujących o tym jakie ogłoszenia obecnie zamieszczają Polacy. Książka zawiera ciekawy obraz obyczajowości w ostatnich dziesięcioleciach, zawiera mnóstwo faktów, niekiedy mocno szokujących, zwraca też uwagę swoją okładką. Opisuje podejście do seksu, wpływ Internetu na nasze życie, pośpiech młodego pokolenia w realizacji swoich celów.

Klubowicze stwierdzili, że książka napisana jest przystępnym językiem, odsłania szokującą rzeczywistość, w której żyjemy, zabiegane i osamotnione społeczeństwo.

Partnerzy Biblioteki