MiPBP Kartuzy
Spotkanie autorskie z Barbarą Ciwoniuk - Filia MiP BP w Kiełpinie
Dziś jest 22.06.2024

Spotkanie autorskie z Barbarą Ciwoniuk

W „kaszubskiej chatce” u państwa Rychertów w Kiełpinie, młodzież szkolna spotkała się z autorką książek dedykowanych głównie tzw. trudnej młodzieży, a także ich rodzicom i wychowawcom.

Barbara Ciwoniuk zadebiutowała w 2005 r. powieścią Igor opowiadającą o problemach chłopca zmagającego się z dysleksją. Książka została nominowana przez Polską Sekcję IBBY do programu  „Kolekcja Doskonałych Książek dla młodzieży niepełnosprawnej” IBBY Toronto Public Library w 2007 roku. Kolejną powieść autorki - Ania nominowano do nagrody Książka Roku 2007 PS IBBY, a utwór  Musisz to komuś powiedzieć otrzymał wyróżnienie literackie w konkursie Książka Roku 2011 PS IBBY.  Pani Ciwoniuk jest autorką również: Wszystko inne poczeka, Rokko, Wakacje z gangsterem, Własny pokój, Ten gruby, A jeśli zostanę, Uciec jak najbliżej.         

Pisarka w sposób niezwykle ciekawy i łatwy w odbiorze opowiada o problemach młodych ludzi: wykluczeniu, samotności, konfliktach z rówieśnikami i dorosłymi, niepełnosprawnościach, śmierci bliskich. Losy bohaterów książek pokazują, że nie wolno się poddawać i że zawsze warto, a nawet trzeba, szukać wyjścia z trudnej sytuacji.   
                                   
Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna w Kiełpinie we współpracy z Biblioteką Szkolną w Kiełpinie. Zadanie zrealizowano w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki za pośrednictwem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.  

Partnerzy Biblioteki