MiPBP Kartuzy
Życie to za mało
Dziś jest 22.06.2024

Życie to za mało

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Kartuzach odbyło się 19 kwietnia  br. w siedzibie Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki.

W spotkaniu wzięło udział  8  osób. Tematem dyskusji była książka pt. „Życie to za małoIzy Michalewicz, polskiej pisarki, reporterki, pedagoga – z urodzenie wrocławianki, absolwentki polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim i podyplomowego dziennikarstwa na wydziale nauk politycznych UW. Laureatka nagrody Grand Press 2011 za reportaż „Jolanta i ogień” oraz finalistka międzynarodowej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki (2015) za reporterską książkę „Życie to za mało”.


„Życie to za mało. Notatki o stracie i poszukiwaniu nadziei”   to zbiór 24 reportaży z naszego codziennego życia ukazujące świat pełen bólu, przemocy i zła.  Bohaterowie  pochodzą z różnych środowisk i  grup społecznych. Książka porusza wiele trudnych i dramatycznych historii z ich życia. Autorka próbuje zrozumieć drugiego człowieka wykazując  się wyjątkową empatią i dziennikarską skrupulatnością.


Klubowicze zwrócili szczególną uwagę na reportaż „Inaczej niż w raju”, ukazujący dramatyczne losy polskiej emigracji w Irlandii,  „Siwe magnolie” piękną opowieść o ludziach cierpiących na zespół Downa czy  „Cena repa” – historię morderstw popełnianych na przedstawicielach firmy „Provident”.


Według uczestników spotkania książkę czyta się dobrze, także dzięki prostemu i przejrzystemu  językowi
.

Partnerzy Biblioteki