Rok, który wszystko zmienił
Dziś jest 19.09.2019

Rok, który wszystko zmienił

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Kartuzach odbyło się 8 czerwca br. w siedzibie Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki. W spotkaniu wzięło udział 10 osób. Tematem dyskusji była książka pt. „Rok, który wszystko zmienił”, Georgii Bockoven, utalentowanej autorki bestsellerów sprzedanych na całym świecie w liczbie ponad trzech milionów egzemplarzy. Pisarka mieszka w Północnej Kalifornii z mężem Johnem.

Bohaterem powieści jest bogaty biznesmen Jessie Reed, przegrywający walkę z rakiem. Przed śmiercią pragnie odszukać swoje cztery córki, które opuścił przed laty. Elizabeth, Rachel, Ginger i Christina to dorosłe kobiety, które nie mają pojęcia o swoim istnieniu. Każda z nich ma inne problemy, cele, marzenia. Czy mocno zranione córki będą w stanie wysłuchać ojca i mu wybaczyć? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć klubowicze.

Według uczestników spotkania, książkę czyta się bardzo dobrze, autorka posługuje się prostym, przejrzystym językiem. Każdy rozdział opisywany jest z perspektywy innego bohatera. Powieść jest pełna emocji, uczuć i wzruszeń. Więzy rodzinne i potrzeba siostrzanej przyjaźni i bliskości, okazały się dużo cenniejsze, niż 10 milionów dolarów oferowanych przez umierającego ojca.