MiPBP Kartuzy
Uprowadzony
Dziś jest 25.07.2024

Uprowadzony


Ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MiPBP w Kartuzach odbyło się 30 grudnia w siedzibie Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki.  W spotkaniu wzięło udział  12  osób. Tematem dyskusji była książka pt.: „Uprowadzony”, brytyjskiego pisarza, autora powieści kryminalnych Marka Billinghama, twórcy cyklu powieściowego z inspektorem Tomem Thornem, na podstawie którego nakręcono serial filmowy. Za postać tę autor otrzymał nagrodę Sherlocka.

Uprowadzony to  kryminał, trzymający w napięciu do samego końca. Głównym bohaterem powieści jest inspektor Tom Thorne, niezależny, bezkompromisowy i niezwykle skuteczny, który podąża wyznaczonym tropem i nikomu nie odpuszcza.  Thorne musi rozwiązać  zagadkę tajemniczego zniknięcia 16-letniego Luka, który prawdopodobnie został porwany. Przed inspektorem piętrzą się kłamstwa i niedomówienia.

Według uczestników spotkania plusem książki jest to, że pisarz stopniuje napięcie i prawie do samego końca nie znamy motywów porywacza.  Za minus uznano zbyt dużą liczbę bohaterów i to, że do końca nie można się zorientować , kto jest kim. Trudno zapamiętać wszystkie nazwiska postaci występujących w książce..

Partnerzy Biblioteki