MiPBP Kartuzy
List
Dziś jest 22.06.2024

List

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MiPBP w Kartuzach im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach, odbyło się w środę 20 maja w siedzibie Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki.

W spotkaniu wzięło udział 8  osób. Tym razem tematem dyskusji była książka pt. „ListRicharda Paula Evansa, współczesnego pisarza amerykańskiego, którego wszystkie jedenaście powieści znalazło się na listach hitów „The New York Timesa”. Ich nakład sięgnął jedenastu milionów, przetłumaczone zostały na dwadzieścia dwa języki.

Akcja powieści rozgrywa się w latach trzydziestych XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Głównym bohaterem książki jest  David Parkin, wrażliwy i inteligentny mężczyzna, właściciel dużego przedsiębiorstwa produkującego maszyny. David i jego żona MaryAnne przeżywają poważny kryzys małżeński spowodowany śmiercią jedynego dziecka. Odejście żony sprawia że, David musi przemyśleć swoje dotychczasowe życie i podjąć trudne decyzje.

Autor powieści doskonale oddaje realia epoki w której umieścił swoją powieść. Jesteśmy świadkami wystawnych przyjęć przy muzyce big bandów, odwiedzamy elegancki  hotel Drake w Chicago, ale też jesteśmy świadkami upadku wielkich fortun, nędzy i dyskryminacji czarnoskórych robotników...

Według uczestników spotkania , książkę czyta się dobrze. Bohaterowie powieści to osoby szlachetne i pełne miłości. Według autora „są rzeczy, za które warto umierać, ale są także sprawy, dla których warto żyć”.

Partnerzy Biblioteki