MiPBP Kartuzy
Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem
Dziś jest 25.07.2024

Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem

Dnia 22 kwietnia 2015 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Janusza Żurakowskiego odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem, jednym z najpoczytniejszych pisarzy literatury fantastycznej. Zostało ono zorganizowane w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece.

Oprócz stałych członków DKK na spotkanie przybyło około 50 zainteresowanych osób.    Gość wyjaśniał, jak powstają jego opowiadania, skąd czerpie do nich pomysły.

Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali wypowiedzi autora na temat jego twórczości. W trakcie spotkania  zadawali wiele pytań – chcieli dowiedzieć się m.in.: skąd pomysł na wampiry w jego powieściach, kto jest wzorem bohaterów, czy autor utożsamia się z którymś z bohaterów, jakie są relacje autora z innymi pisarzami powieści fantastycznych. Pisarz na wszystkie pytania odpowiadał z dużym zaangażowaniem, wplatając między wypowiedzi opowieści pełne humoru i zabawnych zdarzeń. Opowiadał o początkach swojej pracy twórczej, o codziennym życiu, w którym łączy pracę pisarza z obowiązkami ojca i męża. Obecni na spotkaniu fani pisarza, pytali również, skąd pojawił się pomysł na liczącą już siedem książek serię opowiadań o Jakubie Wędrowyczu oraz w jaki sposób autor zdobywał wiedzę historyczną, którą wykorzystał w cyklu książek „Oko jelenia”. Dowiedzieliśmy się też o jego planach literackich na najbliższą przyszłość i poznaliśmy historię tajemniczego notesu, w którym zapisuje wszystkie swoje pomysły.

Po zakończeniu spotkania był czas na pamiątkowe autografy i zdjęcia z pisarzem.  

Partnerzy Biblioteki