MiPBP Kartuzy
Księżniczka z lodu
Dziś jest 22.06.2024

Księżniczka z lodu

Pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki  działającego przy MiPBP w Kartuzach im. Janusza Żurakowskiego, odbyło się w środę 21 stycznia w siedzibie Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki. W spotkaniu wzięło udział 10  osób. Tematem spotkania była książka pt. „Księżniczka z lodu”, szwedzkiej pisarki  powieści kryminalnych, z wykształcenia ekonomistki Camilli Lackberg.

„Księżniczka z lodu” to debiutancka powieść pisarki. Kryminały Lackberg osiągają czołowe miejsca na listach bestsellerów w Szwecji. Ich przewodnimi bohaterami są pisarka Erika Falck i policjant, a z czasem mąż Eriki – Patrik Hedstrom.


Akcja powieści rozgrywa się w małym, spokojnym, szwedzkim miasteczku Fjallbaka. W jednym z domów zostaje znalezione ciało młodej, bogatej i atrakcyjnej Alexandry Wijkner. W całą sprawę angażuje się przyjaciółka ofiary z dzieciństwa Erica oraz policjant Patrick Hedstrom. Okazuje się że śmierć Alexandry związana jest z mroczną tajemnicą sprzed lat.

Lackberg w bardzo ciekawy sposób wykreowała głównych bohaterów i stworzyła wątek kryminalny, który potrafi wciągnąć do ostatniej strony. Język jakim posługuje się autorka jest przystępny dla czytelnika i z łatwością pozwala na przyswojenie informacji. „Księżniczka z lodu” to przepełniona emocjami powieść, która skłania do refleksji nad ludzkim losem i wyborami. Według klubowiczów książkę czyta się bardzo dobrze. Powieść zachęca do sięgnięcia po kolejne tomy serii.

Partnerzy Biblioteki