MiPBP Kartuzy
Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii
Dziś jest 25.07.2024

Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii.

W dniu 26 kwietnia br. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Bibliotece Publicznej w Kartuzach. Tym razem  7  uczestników spotkania dyskutowało o książce „Człowiek w przystępnej cenie”  Urszuli Jabłońskiej, polskiej reporterki, absolwentki orientalistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Polskiej Szkoły Reportażu.

Historia książki rozgrywa się we współczesnej Tajlandii w dzielnicach czerwonych latarni ,slumsach, portach rybackich  i schroniskach dla uchodźców. „Człowiek w przystępnej cenie”,  to fascynujący zbiór reportaży,  w którym autorka opisuje życie w dzisiejszej Tajlandii, ukazując różne aspekty społeczeństwa i codzienności, zniszczone więzi rodzinne, zdeptana godność człowieka. Pisarka skupia się na tematach takich jak handel ludźmi, praca na czarno, bieda, nierówności społeczne, wyzysk i podróżowanie bez paszportu.

Klubowicze stwierdzili, że książkę czyta się szybko. Doceniono bezpośredni język, w jakim napisana jest książka. Autorka rzetelnie przedstawia problemy z jakimi Tajlandia boryka się  od wielu lat. Czytelnik poznaje ten piękny kraj z zupełnie innej, nieturystycznej strony.

Na kolejne spotkanie DKK, które odbędzie się   24 maja  o godz.17.00 w kartuskiej Bibliotece przy ul. Dworzec 4, zapraszamy wszystkich zainteresowanych książką Joanny Kuciel-Frydryszak „Chłopki. Opowieść o naszych babkach”.

Partnerzy Biblioteki