MiPBP Kartuzy
Kontakt
Dziś jest 22.05.2024

Wystartowała Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA !

Za pośrednictwem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach można skorzystać z zasobów cyfrowych udostępnionych przez Bibliotekę Narodową. Dzięki projektowi ACADEMICA użytkownik zyskuje bezpłatny dostęp do ok. 500 tysięcy publikacji, w tym współczesnych książek i czasopism ze wszystkich dziedzin wiedzy.

ACADEMICA to system wypożyczeń międzybibliotecznych, który częściowo zastąpi tradycyjny sposób polegający na wysyłaniu egzemplarzy drogą pocztową. Zmniejszy to koszty i skróci czas oczekiwania na książkę do minimum, bowiem użytkownik będzie mógł skorzystać z elektronicznej wersji w cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA na terminalu w swojej Bibliotece. W ten sposób oferta edukacyjna Biblioteki została powiększona oferując swoim czytelnikom dostęp do tysięcy publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy. Znajdziemy tu podręczniki akademickie, publikacje naukowe, czasopisma naukowe z listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest to bardzo przydatne narzędzie do poszukiwań publikacji dla naukowców, studentów, badaczy, historyków i innych zainteresowanych.

Biblioteka zaprasza wszystkich chętnych do rezerwowania i wypożyczania książek korzystając z terminala, który znajduje się w Czytelni Internetowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kartuzach, ul. Gdańska 15 (II piętro, pokój nr 34, tel. 58 681 15 15, wew.2).

Partnerzy Biblioteki