MiPBP Kartuzy
Miłość w czasach zagłady
Dziś jest 22.06.2024

W dniu 14 marca br. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Bibliotece Publicznej w Kartuzach. Tym razem  5 uczestników spotkania dyskutowało o książce „Miłość w czasach zagłady” Hanni Munzer, niemieckiej pisarki, autorki licznych bestsellerów.  Powieści, które wyszły spod jej pióra docierają do czytelników na całym świecie.

Akcja powieści rozgrywa się w różnych miejscach między innymi w Berlinie, Krakowie i Monachium.  Fabuła ukazuje losy kilku pokoleń kobiet na tle dramatycznych wydarzeń z okresu II wojny światowej. Bohaterki powieści: Elisabeth, Deborah, Martha i  Felicity muszą podejmować niejednoznaczne decyzje , do których zmusza je historia. Wojna rujnuje beztroskie i stabilne życie Elisabeth, tym samym wpływając w negatywny sposób na dalsze losy kolejnych pokoleń.

Według uczestników spotkania książka jest ciekawa i intrygująca. Zawiera sporą dawkę historii poprzez połączenie faktów historycznych z fikcją literacką.

Na kolejne spotkanie DKK, które odbędzie się 18 kwietnia o godz. 17.00w kartuskiej Bibliotece przy ul. Dworzec 4, zapraszamy wszystkich zainteresowanych książką Agnieszki Lis „Karuzela”.

Partnerzy Biblioteki