MiPBP Kartuzy
Pomiędzy
Dziś jest 25.07.2024

W dniu 15 czerwca br. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Bibliotece Publicznej w Kartuzach. Tym razem, 8 uczestników dyskutowało o książce „Pomiędzy” Pawła Radziszewskiego, z wykształcenia jest slawistą i rolnikiem. Obecnie mieszka w Gdańsku. Pracował jako handlowiec , a także jako bibliotekarz. Laureat trzeciej nagrody w Gdańskim Konkursie Prozatorskim za opowiadanie „Chłopska 34” (2011). Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania za utwór „Najważniejsza rzecz w życiu” opublikowany w książce „2018 Antologia opowiadań” . Książka „Pomiędzy” to debiut pisarski Radziszewskiego.

„Pomiędzy” to historia wielopokoleniowej rodziny Polaków, mieszkającej w małej wiosce w Zrębach , związanej z romskim taborem. Każdy z bohaterów powieści czegoś pragnie i czasami ich marzenia się spełniają, tylko , że nie do końca tak, jak sobie wyobrażali, tylko gdzieś pomiędzy. Baśń i groteska istnieją obok siebie. Autor umiejętnie oddał klimat Cyganów, ich tradycje i relacje z mieszkańcami wioski.

Powieść spodobała się Klubowiczom. Panie wróżą dużą karierę pisarską autorowi. Całość dobrze się czyta, ciekawy język i baśniowy styl powieści sprawiają, że wszystko się ze sobą łączy i przeplata.

Partnerzy Biblioteki