MiPBP Kartuzy
Magiczna moc ziół - warsztaty
Dziś jest 22.06.2024

Magiczna moc ziół

W środę, 20 kwietnia odbyły się wyjątkowe warsztaty promujące Dyskusyjny Klub Książki w Kartuzach pt.: "Magiczna moc ziół". Spotkanie poprowadziła Sylwia Piechowska, prowadząca sklep internetowy Chwastowe Pole. Absolwentka  Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych w Warszawie na kierunku Zielarz Fitoterapeuta. Uczestniczka licznych kursów kosmetyki naturalnej, chemii kosmetycznej oraz zasad wdrażania kosmetyków na rynek. Na co dzień prowadzi warsztaty zielarsko - kosmetyczne, podczas których uczy innych jak rozpoznawać lokalnie występujące zioła w terenie oraz w prosty sposób wykorzystać je w życiu codziennym oraz do pielęgnacji ciała. Całkowicie wyeliminowała z życia użycie drogeryjnych detergentów oraz chemii gospodarczej.

Uczestnicy dowiedzieli się o cudownych właściwościach ziół oraz ich przydatności w walce z infekcjami. Każdy mógł wykonać także spersonalizowany, delikatny krem do twarzy oraz sól do kąpieli. Były też upominki. Warsztaty przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze.

Spotkanie „dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.

Partnerzy Biblioteki