MiPBP Kartuzy
Chłopiec z lasu
Dziś jest 25.07.2024

W dniu 16 marca br. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Bibliotece Publicznej w Kartuzach. Tym razem 6 uczestników spotkania dyskutowało o książce „Chłopiec z lasuHarlana Cobena, amerykańskiego pisarza, autora powieści kryminalnych. Coben,  jako jedyny współczesny autor otrzymał trzy najbardziej  prestiżowe nagrody literackie przyznawane w kategorii powieści kryminalnej:Anthony Award, Barry Award i najważniejszą, jaką jest Edgar Award.

Akcja przytoczonej  powieści rozpoczyna  się w New Jersey, w 1986 roku. W Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain znaleziono kilkuletnie dziecko. Wszystko wskazuje na to, że chłopiec przez długi czas przebywał w lesie i nikt go nie szukał. Trzydzieści lat później jako dorosły mężczyzna, Wilde, stara się żyć normalnie, choć jego przeszłość wciąż pozostaje zagadką. Pewnego dnia dostaje wiadomość o zaginionej nastolatce - nękanej przez kolegów Naomi. Rozpoczyna poszukiwania dziewczyny.

W „Chłopcu z lasu” autor zwraca uwagę na problem przemocy wobec dzieci i nękania w szkole oraz szuka odpowiedzi na pytania: kim jestem? Kim byli moi przodkowie ? Tajemnice z przeszłości przeplatają się z pełną niedomówień teraźniejszością.

Według uczestników spotkania książkę czyta się  dobrze,  przeszkadza, jednak zbyt duża liczba wątków, w których można się niekiedy pogubić.

Partnerzy Biblioteki