MiPBP Kartuzy
„Zaginiona róża”
Dziś jest 27.09.2023

 Dyskusje o zaginionej róży

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 14 listopada br. w Wypożyczalni dla Dorosłych MiPBP im. J. Żurakowskiego w Kartuzach. W spotkaniu wzięło udział 13 osób. Tym razem tematem dyskusji była książka pt.: „Zaginiona różaSerdara Ozkana.

Ozkan jest autorem niezwykle ciekawym. Urodził się w 1975 roku w Turcji. Studiował w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do ojczystego kraju poświęcił się pisaniu książek. Do tej pory ukazały się dwie jego powieści.

Książka, która była przedmiotem spotkania, opowiada o pięknej 25-letniej Dianie dziedziczce sieci luksusowych hoteli, która dowiaduje się o istnieniu swojej siostry bliźniaczki o imieniu Mary. Po śmierci matki Diana wyrusza na poszukiwanie siostry , udając się w daleką podróż z San Francisco do Stambułu, podróż która bez wątpienia odmieni jej życie. Poznaje również tajemniczą Zeynap Hanim-nauczycielkę mowy róż. Ozkan skłania czytelnika do refleksji na temat własnego życia, relacji z drugim człowiekiem, sensu swojego istnienia.

Powieść napisana jest w przystępny i ciekawy sposób, a styl jakim posługuje się pisarz nie sprawia kłopotów w odbiorze. Książka niestety nie spodobała się wszystkim klubowiczom. Zdania co do wartości powieści były podzielone. Panie zarzuciły autorowi popadanie ze skrajności w skrajność, zbyt proste dialogi, dużo niedomówień, budowanie napięcia, które nie przekłada się na rozwój akcji. Powieść spodoba się osobom, które lubią historie baśniowe , odrobinę mistyczne z nutką psychologicznej analizy bohatera.
Partnerzy Biblioteki