MiPBP Kartuzy
„Podróże do Armenii i …”
Dziś jest 23.05.2022

W dniu 13 czerwca br. w siedzibie Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Kartuzach. Sześciu uczestników dyskutowało o książce pt. „Podróże do Armenii i innych krajów z uwzględnieniem najbardziej interesujących obserwacji przyrodniczychKrzysztofa Środy, polskiego pisarza, tłumacza, historyka filozofii, laureata Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii eseistyki.

„Podróże…” to zbiór myśli i obserwacji autora z wędrówek po Armenii i innych krajach od rumuńskiego Babadag po paryskie bulwary. Razem z pisarzem podziwiamy kolorowe motyle, owady oraz całą otaczającą nas przyrodę. Autor nie planuje swoich podróży i nie odczuwa też presji dotarcia do jakiegoś miejsca czy słynnego zabytku. Są to luźne wyprawy bez konkretnego celu. W „Podrózach…” Środa lekko opisuje fakty i wydarzenia oraz ciekawostki z życia codziennego napotkanych ludzi.

Klubowicze stwierdzili, że książkę czyta się dobrze , ale opisy są trochę monotonne i nużące. Zwrócono uwagę na dużą wrażliwość autora.