MiPBP Kartuzy
Spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską
Dziś jest 27.09.2023

24 września br. w Czytelni Popularnonaukowej MiP BP w Kartuzach odbyło się spotkanie z popularną wśród czytelników pisarką - Małgorzatą Kalicińską. Zostało ono zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Wypożyczalni dla Dorosłych MiP BP w Kartuzach.

Małgorzata Kalicińska jest autorką wielu książek między innymi : „Domu nad Rozlewiskiem”, „Miłości nad Rozlewiskiem”, „Zwyczajnego faceta” czy „Lilki”. Warto przypomnieć, że jej powieść „Dom nad Rozlewiskiem” została zekranizowana, a główną bohaterkę zagrała Joanna Brodzik.

Podczas spotkania pani Małgorzata z dużym poczuciem humoru odpowiadała na pytania czytelników. Dowiedzieliśmy się dlaczego Kalicińska zaczęła pisać, skąd czerpie pomysły. Pisarka bardzo ciekawie opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach. Przekonywała czytelniczki do kronikarstwa rodzinnego oraz kultywowania więzi społecznych. Jedna z pań obecnych na spotkaniu bardzo pozytywnie wyraziła się o twórczości pani Małgorzaty, odnajdując w jej pisarstwie dużo ciepła oraz optymizu.

Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze. Autorka okazała się osobą bardzo ciepłą, otwartą i bezpośrednią. Na zakończenie wszyscy chętni otrzymali autografy, znalazł się także czas na wspólne zdjęcia i na indywidualne rozmowy z uczestnikami spotkania.

Partnerzy Biblioteki