MiPBP Kartuzy
Początek
Dziś jest 27.09.2023

Początek

W dniu 14 marca br. w siedzibie Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Kartuzach. W spotkaniu wzięło udział 9 osób. Tematem dyskusji była książka pt. „PoczątekDana Browna, amerykańskiego pisarza, autora powieści sensacyjnych, m.in. głośnej powieści „Kod Leonarda da Vinci”.

Bohaterem powieści  jest Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda i specjalista od symboli. Akcja powieści rozgrywa się w malowniczej Hiszpanii. Razem z Langdonem i Ambrą Vidal-dyrektorką muzeum, przemierzamy ulice Madrytu, Barcelony, Sewilli i Bilbao w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania: skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy?  Jak przystało na dobrą powieść sensacyjną  mamy tutaj morderstwo, niebezpieczną misję , tajemniczego dostojnika kościoła. Autor ciekawie wplata informacje z zakresu historii sztuki, architektury czy nowych technologii.


Według uczestników spotkania, książkę czyta się dobrze. Panie spróbowały odpowiedzieć na pytanie: Jakie zagrożenia dla współczesnego świata niosą  za sobą nowe technologie i sztuczna inteligencja?

Partnerzy Biblioteki