MiPBP Kartuzy
"Na fejsie z moim synem”
Dziś jest 22.06.2024

Na fejsie z moim synem

W Wypożyczalni dla Dorosłych MiPBP im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach dnia 30 maja br. odbyło się kolejne spotkanie DKK, w którym uczestniczyło 9 osób. Tematem dyskusji była książka pt.: „Na fejsie z moim synemJanusza L. Wiśniewskiego, który jako pisarz zadebiutował w roku 2001 powieścią „Samotność w sieci”, dzięki której zyskał uznanie w świecie literackim.

„Na fejsie z moim synem” to powieść wielowątkowa, w której autor porusza różne tematy dotyczące miłości, wiary w Boga, fizyki, malarstwa, sztuki czy poezji. Akcja powieści dzieje się w piekle, skąd matka autora za pośrednictwem „fejsa” rozmawia z synem. W książce znajdziemy wiele osobistych wątków, intymnych wyznań , czułości w relacjach między matką i synem. Realizmu powieści dodaje odwołanie się do rzeczywistych postaci czy zdarzeń z przeszłości.

Klubowiczki stwierdziły, że książkę nie czyta się zbyt łatwo, zawiera dużo niespójności i wątków, a każda strona książki zaskakuje czytelnika i do końca nie wiadomo o co chodzi. Autor wiele miejsca poświęca wywodom naukowym i religijnym, które panie uznały za męczące i drażliwe.
Czytelniczki znalazły również pozytywne strony książki, takie jak zabawne i groteskowe opisy zdarzeń i sytuacji oraz doceniły niesamowitą wiedzę autora w każdej dziedzinie wiedzy.
Partnerzy Biblioteki