MiPBP Kartuzy
"Złodziej tożsamości"
Dziś jest 27.09.2023

Złodziej tożsamości

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się w ubiegłą środę 7 marca w Wypożyczalni dla Dorosłych MiPBP im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach. W spotkaniu wzięło udział 11 osób. Tematem dyskusji była książka pt.: ”Złodziej tożsamościEricki Spindler amerykańskiej pisarki, specjalizującej się w thrillerach romantycznych.

Autorka ma na swoim koncie ponad trzydzieści powieści, które zostały przetłumaczone na dwadzieścia języków.

„Złodziej tożsamości” to dobry kryminał, w którym nie brakuje zagadek i tajemnic. Główną bohaterką powieści jest trzydziestoletnia policjantka Mary Catherine Riggio, której partneruje jej najlepsza przyjaciółka Kitt Lundgren. Kobiety rozpoczynają śledztwo w sprawie zabójstwa młodego informatyka, któremu nieznany sprawca skręcił kark i zabrał komputer. Sprawy się komplikują, kiedy zaczynają ginąć kolejne osoby, w tym z kręgu rodziny i znajomych Riggio. Policjantki odkrywają coraz więcej informacji na temat prowadzonego śledztwa, poznają świat hakerów i krakerów oraz przestępstw internetowych.
Książkę czyta się dobrze i szybko. Autorka posiada lekki i przyjemny styl pisania, umiejętnie buduje emocje u czytelnika a rozwiązanie kryminalnej zagadki całkowicie nas zaskakuje.

Czytelniczki doceniły ciężką pracę policjantek, ich zaangażowanie oraz poświęcenie dla prowadzonego śledztwa. Panie dostrzegły również problem dobrych i złych stron Internetu i tego jak łatwo zgubić się w internetowym świecie. Książka pokazuje w wyraźny sposób, że człowiek nigdzie nie jest bezpieczny.
Zainteresowanych zapraszamy do lektury.
Partnerzy Biblioteki