MiPBP Kartuzy
„Za oknem cukierni”
Dziś jest 27.09.2023

 „Za oknem cukierni

W ubiegłą środę, 15 lutego w Wypożyczalni dla Dorosłych MiP BP im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W spotkaniu wzięło udział 10 osób. Tym razem tematem dyskusji była książka pt.: ”Za oknem cukierni” autorstwa dziennikarki i pisarki z Nowej Zelandii Sarah-Kate Lynch.
Główną bohaterką powieści jest Lily Turner mieszkająca wraz z mężem Danielem w Nowym Jorku, która przypadkowo odkrywa jego zdjęcie z inną kobietą i dwójką małych dzieci. Kobieca intuicja podpowiada jej, że to druga rodzina Daniela we Włoszech. Pod wpływem impulsu Kate trafia do małego miasteczka w Toskanii, aby przekonać się o zdradzie męża. Poznaje tam, organizację swatek o nazwie „Tajnej Ligi Owdowiałych Cerowaczek”, powstałą by kojarzyć w pary samotnych i nieszczęśliwych. Wśród toskańskich wzgórz życie Kate nabiera nowego wymiaru i blasku.
Książkę czyta się dobrze, przyjemnie i lekko. Powieść wciąga czytelnika i wzbudza pozytywne emocje. Panie uznały, że jest to doskonała lektura np. na „Walentynki”. Autorka bardzo dobrze oddała klimat Toskanii, zwyczaje jego mieszkańców oraz opisy krajobrazu czy pyszności kulinarnych. Czytelniczkom bardzo podobały się starsze panie z Tajnej Ligi Owdowiałych Cerowaczek, których kłótnie oraz dialogi nadają książce charakteru komedii. Według pań, „Za oknem cukierni” to współczesna recepta na szczęśliwe życie, która pokazuje, że można życie sobie zmienić wcale go nie planując. Uczy nas również, że nie należy bać się nowych wyzwań, poznawania nowych ludzi oraz że warto być otwartym na nowe doświadczenia.
Zainteresowanych powieścią zapraszamy do lektury.
Partnerzy Biblioteki