MiPBP Kartuzy
"Kryształowa pułapka"
Dziś jest 25.07.2024

Kryształowa pułapka

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się w ubiegłą środę, 14 grudnia w Wypożyczalni dla Dorosłych MiPBP im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach. Tematem ostatniego spotkania w tym roku była książka pt.: „Kryształowa pułapka” popularnej rosyjskiej pisarki, która zdobyła uznanie w Rosji i w kilku krajach europejskich - Wiktorii Płatowej. Jej książki wyszły poza schemat tradycyjnych kryminałów czy thrillerów i stały się wspaniałą prozą przekraczającą granicę realizmu.

„Kryształowa pułapka” to kryminał, którego akcja rozgrywa się w czasach nam współczesnych w luksusowym kurorcie na Kaukazie. Główna bohaterka Olga wraz z mężem i swoją macochą, która jest jednocześnie jej najlepszą przyjaciółką przyjeżdża na wymarzone wakacje do hotelu w górach. Olga pasjonatka narciarstwa samotnie wybiera się na zjazd po jednym z oddalonych od hotelu zboczy, tam dokonuje makabrycznego odkrycia. W przypadkowo odkrytej jaskini znajduje lodowe rzeźby z zwłok ludzkich. Po powrocie do kurortu zawiadamia milicję, jednak ani władze, ani rodzina nie wierzy w jej szokującą relację.

Książkę czyta się bardzo dobrze. Klubowiczkom spodobała się pomysłowa i zawiła intryga oraz żywa akcja powieści, która bardzo angażuje czytelnika i trzyma w ciągłym napięciu. Czytelniczki dostrzegły również doskonale skonstruowaną postać dociekliwego i konkretnego detektywa. Co można zarzucić powieści, to czasami zbyt długie opisy pewnych sytuacji oraz za dużo powtórzeń i szczegółów, jednak zakończenie powieści naprawdę zaskakuje, jak przystało na dobry kryminał.

Zainteresowanych powieścią zapraszamy do lektury.
Partnerzy Biblioteki