MiPBP Kartuzy
Coraz dalej od miłości
Dziś jest 25.07.2024

Coraz dalej od miłości


Coraz dalej od miłości

Pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Kartuzach odbyło się 11 stycznia w siedzibie Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki. W spotkaniu wzięło udział 7  osób. Tematem dyskusji była książka pt. „Coraz dalej od miłości” , Bernhard’a Schlink’a, niemieckiego profesora nauk prawnych oraz powieściopisarza, laureata wielu prestiżowych nagród m. innymi Włoskiej Nagrody Literackiej. Autor znany jest z powieści „Lektor”, która została zekranizowana.

„Coraz dalej od miłości” to zbiór siedmiu opowiadań: „Dziewczynka z jaszczurką”, „Zdrada”, „Tamten mężczyzna”, „Groszek cukrowy”, „Obrzezanie”, „Syn”, ‘Kobieta na stacji benzynowej”. Tematem przewodnim jest  miłość, ale nie jest to miłość szczęśliwa. Bohaterowie uwikłani są w przeszłość Niemiec i niejednokrotnie muszą podejmować trudne decyzje, brzemienne w skutkach.

Akcja opowiadań dzieje się w Berlinie, Ameryce Łacińskiej i w żydowskiej diasporze Nowego Jorku.

Autor doskonale uchwycił ludzkie namiętności i  przeżycia wewnętrzne bohaterów.

Według uczestników spotkania książkę czyta się bardzo dobrze, autor posługuje się prostym i lekkim  językiem, ale nie pozbawionym literackiego piękna. Panie zwróciły szczególną uwagę na opowiadania „Obrzezanie” i „Groszek cukrowy”.

Partnerzy Biblioteki