MiPBP Kartuzy
51 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - 14.09.11
Dziś jest 20.04.2024

Love story i co dalej …

W środę 14 września 2011 roku uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MiPBP im. J. Żurakowskiego w Kartuzach zostali zaproszeni przez jedną z uczestniczek do domku letniskowego nad jeziorem w Zaworach. Tam w przepięknej i malowniczej scenerii kaszubskiej przyrody, przy suto zastawionym stole rozmawialiśmy o książce Elizabeth Gilbert I że Cię nie opuszczę… czyli love story”. Autorka jest Amerykanką, pracowała jako dziennikarka, jej artykuły uzyskały trzy nominacje do National Magazine Award.
Bohaterami książki są Elizabeth i Felipe którzy przysięgają sobie wieczną miłość i wierność oraz że nigdy się nie pobiorą. Elizabeth jest Amerykanką, a Felipe urodzony w Brazylii ma obywatelstwo australijskie. Mieszkają więc razem do momentu, kiedy Felipe zostaje deportowany, ponieważ w ciągu minionego roku zbyt wiele razy był w Stanach. Ta sytuacja powoduje, że aby być razem muszą zawrzeć związek małżeński. Do czasu zakończenia procedury imigracyjnej Elizabeth i Felipe dużo podróżowali. Te podróże poświęciła Elizabeth na pogłębienie tajemnicy małżeństwa, na rozmyślania nad nurtującymi ją sprzecznościami i uprzedzeniami do instytucji małżeństwa. Szukała wniosków, które podniosłyby ją na duchu, pozwoliły upewnić się, że małżeństwo to dobra decyzja.
„I że Cię nie opuszczę… czyli love story” nie jest książką łatwą, zawiera trochę statystyki, historii małżeństwa i własnych przemyśleń autorki. Czy jest ciekawa i godna polecenia? Czytelniczki stwierdziły, że książkę czyta się dobrze, chociaż niektórych może nudzić , bo wręcz „wałkuje” sprawę małżeństwa i wątpliwości z nim związane.
Partnerzy Biblioteki