MiPBP Kartuzy
50 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Sikorzynie
Dziś jest 27.09.2023

 „Dyskusyjne” spotkanie w Sikorzynie

W środę, 24 sierpnia w ramachDyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie integracyjne dwóch Dyskusyjnych Klubów Książki z Kartuz i Stężycy. Klubowiczki z Kartuz zostały zaproszone przez Klub ze Stężycy do niesamowitego i urokliwego miejsca –dworku WybickichwSikorzynie.
Na początku spotkania uczestnicy zostali powitani przez panią Gabrielę Formelę, dyrektora Biblioteki Publicznej w Stężycy. Poznali również pana Leszka Zakrzewskiego, właściciela urokliwego dworku. Następnie zwiedziliśmy dworek z panią przewodnik w stroju szlachcianki. Dworek Wybickich w Sikorzynie jest bardzo pięknym miejscem, z przylegającym do niego parkiem. Posiadłość ta przez trzy wieki należała do rodu Wybickich, dopiero stamtąd wyprowadzili się do pobliskiego Będomina, gdzie przyszedł na świat Józef Wybicki. Od roku 2008 odrestaurowany dwór wraz z parkiem roślinnym udostępniany jest zwiedzającym.

Po krótkim spacerze po ogrodach, uczestnicy spotkania udali się na poczęstunek. Podczas biesiady pani Wanda Kiedrowska zachęcała do przeczytania książki pana Jacka Dehnela pt.: „Lala” oraz książki ks. Witolda Kiedrowskiego „Na drogach życia”. Następnie zaprezentowano działalność obu Klubów. Rozmawiano o pisarzach, którzy już odwiedzili oba kluby. Wymieniono doświadczenia i podzielono się sugestiami na temat lektur, które warto przeczytać. Polecano sobie książki, które wzbudzały najwięcej emocji i kontrowersji.
Wszyscy byli zgodni co do tego, że spotkania klubowe są zawsze bardzo rozwijające i sprawiają, że każdy uczestnik czuje się bardzo dobrze, może podzielić się swoimi przemyśleniami oraz wrażeniami z przeczytanej lektury. Dzięki gościnności organizatorów spotkania - Biblioteki w Stężycy, upłynęło ono w miłej i sympatycznej atmosferze.

Partnerzy Biblioteki