MiPBP Kartuzy
„Pamiętnik” Nicholasa Sparksa
Dziś jest 20.04.2024

Miłość zapisana w pamiętniku

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się w środę, 27 kwietnia w Wypożyczalni dla Dorosłych MiPBP w Kartuzach. W spotkaniu wzięło udział 8 osób. Tematem dyskusji była książka pt.: „PamiętnikNicholasa Sparksa

Sparks to współczesny pisarz amerykański, którego książki ukazały się w 33 językach. Jest pisarzem, po którego twórczość chętnie sięgają realizatorzy filmowi. Serca czytelników podbił swoją pierwszą powieścią „Pamiętnik”.
Jego książka opowiada historię pewnej miłości zapisanej, w starym pamiętniku, która rozkwitła po zakończeniu II wojny światowej. Noah Calhoun odczytuje pamiętnik wieczorami w domu opieki, żonie cierpiącej na chorobę Alzheimera. Choroba niestety postępuję z dnia na dzień. Czasem jednak zaskakuje lekarzy , którzy nie wiedzą jak określić poprawę, jednak Noah i pielęgniarki wiedzą ,że najlepszym lekarstwem na tę chorobę jest miłość. Dzięki pamiętnikowi przeżywa na nowo cudowne chwile swojej wielkiej miłości. Przypomina sobie, kiedy w 1932 roku po raz pierwszy zobaczył Allie Nelson i ich cudowne spotkania, wspólne wakacje i trudny okres rozstania, gdy zniknęła z jego życia na czternaście lat. „Pamiętnik” to wspaniała opowieść o tęsknocie, wiecznej miłości, cierpieniu jakie niesie ze sobą prawdziwe uczucie. Autor pokazuje jak silna potrafi być miłość i jak wiele człowiek jest w stanie dla niej poświęcić.

Uczestniczki spotkania DKK stwierdziły, że książkę czyta się bardzo dobrze a miłość może być piękna w każdym wieku. Panie uznały książkę za godną polecenia, którą mogą przeczytać osoby w każdym wieku.
Partnerzy Biblioteki