MiPBP Kartuzy
Spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderą
Dziś jest 22.06.2024

W środę 20 sierpnia br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Janusza Żurakowskiego odbyło się spotkanie ze znanym reportażystą i dziennikarzem  Jackiem Hugo-Baderą. Zostało ono zorganizowane w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece.

Autor nawiązał bardzo szybko doskonały kontakt z publicznością, dzięki czemu ponad dwugodzinne spotkanie upłynęło bardzo szybko i w miłej atmosferze. Oprócz stałych członków DKK na spotkanie przybyło ponad 50 zainteresowanych osób.

Pan Jacek opowiadał jak to jest być reporterem, na co zwracać uwagę w pracy z ludźmi, jak z nimi rozmawiać. W rozmowach ze swoimi bohaterami bardzo ceni sobie kontakt wzrokowy  z drugą osobą, jest zawsze  ciekawy co ludzie mają do opowiedzenia. Ze swoimi bohaterami zawiera często przyjaźnie, gdyż ich relacje są bardzo intensywne choć, w większości przypadków, krótkie. Pilnuje, żeby jego bohaterowie mówili językiem prostym, takim jakim posługują się na co dzień. Każdy jego bohater ma prawdziwe imię i nazwisko.
W jego pracy zdarzają się książki, które wymagają od autora dużego zaangażowania emocjonalnego. Przykładem takiej książki był „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak”. Pisząc ją autor czuł od samego początku ,że książka nie wszystkim się spodoba. Tego rodzaju emocje będą towarzyszyły jego kolejnej  książce, w której napisze  o Polsce i o wolności. Bohaterami będą jego dawni przyjaciele z czasów stanu wojennego.

Podczas rozdawania autografów czekała czytelników miła niespodzianka, Jacek Hugo-Bader oprócz podpisu  stawiał do książek pieczątkę z ex-librisem z mottem zapożyczonym od Indian Koyukon: „O tym nie mów. Twoje usta są za małe”.

Na spotkaniu była możliwość zakupu w promocyjnej cenie egzemplarza najnowszej książki autora „Długi film o miłości.

Partnerzy Biblioteki