MiPBP Kartuzy
Mapa i terytorium
Dziś jest 22.06.2024

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MiP BP im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach, odbyło się w środę, 18 czerwca br. w siedzibie Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki. W spotkaniu wzięło udział  9 osób. Tym razem tematem dyskusji była książka pt.: „Mapa i terytorium”, francuskiego pisarza,  eseisty, poety i autora piosenek Michel’a Houellebecq’a. 

Powieść została uhonorowana prestiżową Nagrodą Goncourtów oraz otrzymała wyróżnienie „Lista Goncourtów: polski wybór”. Głównym bohaterem powieści jest Jed Martin, fotografik i malarz odnoszący sukcesy zawodowe.  Fotografie map przynoszą mu poważny dochód. Jednak pieniądze nie dają mu szczęścia. Jed to człowiek samotny, mający problemy z budowaniem relacji międzyludzkich, żyjący w swoim własnym świecie wyzbytym z emocji.

Według uczestników spotkania, książkę czyta się  dobrze i szybko. Jednak czytelnik znajdzie w lekturze dużo smutku i samotności, świat pozbawiony marzeń i  złudzeń, niechęć w nawiązywaniu relacji, brak przyjaciół.

Partnerzy Biblioteki