Kontakt
Dziś jest 19.07.2018

Punkt Książki Mówionej

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. J. Żurakowskiego w Kartuzach

ul. Gdańska 15
83-300 Kartuzy
tel. (58) 681-15-15 wew. 23

e-mail: w.dzieci@biblioteka.kartuzy.pl

Zobacz Prezentację

Godziny otwarcia:

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 1000-1700
środa 1000-1600


Punkt Książki Mówionej w MiP BP w Kartuzach działa od 2000 r. i mieści się w Wypożyczalni dla Dzieci (parter budynku,pokój 3). Jest to jedyny Punkt na terenie powiatu kartuskiego obsługujący osoby z dysfunkcjami narządu słuchu i wzroku. Rocznie Punkt rejestruje około 300 odwiedzin. Ponad 70 % użytkowników Punktu to czytelnicy w grupie wiekowej do lat 15.
Posiadamy zbiór 841 tytułów książek (145 kaset magnetofonowych i 696 tytuły w formacie CD/MP3 - stan na dzień 30 czerwca 2017 r.). Środki na zakup nowości do Punktu przeznacza Starostwo Powiatowe w Kartuzach.

Obecnie liczba audiobooków dostępnych w Punkcie wynosi 696 tytułów, w tym: beletrystyka dziecięca, dla dorosłych oraz literatura popularnonaukowa.
Nasz zbiór zawiera także pokaźną liczbę lektur, które wypożyczane są uczniom, posiadającym orzeczenie o trudnościach w czytaniu wystawione przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.
Wszystkie posiadane tytuły można znaleźć w naszym katalogu on-line – książki mówione oznaczone są ikoną  .

Audiobooki udostępniamy na okres 1 miesiąca kalendarzowego.
Dodatkowo Powiatowy Punkt Książki Mówionej dysponuje 6 urządzeniami odtwarzającymi cyfrową książkę mówioną w formacie Czytak. Urządzenie to mogą wypożyczać osoby niewidome i niedowidzące. Obecnie w  bazie cyfrowych książek mówionych posiadamy ponad tysiąc tytułów o różnorodnej tematyce.

Do Powiatowego Punktu Książki Mówionej może zapisać się każdy zainteresowany ,,nowoczesną formą czytania książek”.

Opinie oraz sugestie dotyczące działalności Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. J. Żurakowskiego w Kartuzach można składać w księdze skarg i wniosków, która dostępna jest w siedzibie instytucji na I piętrze budynku - pokój 17 (Kartuzy, ul. Gdańska 15).